Portviinit 

viinit.net - Viiniarvostelut ja viinihinnat
Etusivu | Punaviinit | Valkoviinit | Roseeviinit | Kuohuviinit | Portviinit  
Royal Design
 Viini   KokoHintaArvio
Burmester 20 years old tawny0.3820.30
Churchill's reserve port0.207.89
Conde de monsul tawny0.7515.9910
Dow's colheita single harvest tawny port 20020.7529.90
Dow's colheita single harvest tawny porto 19820.7560.70
Dow's nirvana reserve port0.5017.99
Dow's trademark finest reserve port0.7519.99
Ferreira late bottled vintage 20080.3810.49
Fonseca crusted port0.7524.30
Fonseca vintage port 19970.75189.20
Graham's crusted port0.7526.30
Graham's late bottled vintage port 20080.052.99
Graham's late bottled vintage port 20080.7521.50
Graham's natura reserve port0.7520.90
Graham's quinta dos malvedos vintage port 20020.3820.69
Graham's vintage port 20000.7599.00
Graham's vintage port 20110.7595.10
Kopke 30 years old port0.7599.90
Krohn lágrima0.7517.72
Niepoort ruby0.7516.90
Old invalid0.7516.99
Porto krohn colheita 19610.75159.40
Quinta do noval vintage port 20000.75172.20
Sandeman vintage porto 19940.3827.20
Smith woodhouse late bottled vintage port 20020.7526.00
Taylor's 10 year old tawny port0.7527.90
Taylor's chip dry white0.7516.57
Taylor's late bottled vintage port 20080.3810.98
Taylor's vintage port 19970.75185.90

 

 
 
Grahams reserve ruby port natura
122010
Arvostelu: Pullo siis ostettu 2010. Makeahko niin kuin portviinin kuuluu olla (vaikka tässä ei kyllä mitään viinin asiantuntijoita olla). Marjainen ja jälkimaku pehmeä. Alkoholi ei puske läpi. Sopii hyvin juustojen kanssa ja jälkiruuan kanssa. Seurusteuviiniksi suosittelen enemmän hedelmaistä (oma mielipide varmasti) Taylor\'s 10 years old.
Nimimerkki: Perho  11/2010
 
Conde de monsul tawny
102010
Arvostelu: Kyllä sitä janoonsa juo.
Nimimerkki: Kihahtaakin  03/2010