Portviinit 

viinit.net - Viiniarvostelut ja viinihinnat
Etusivu | Punaviinit | Valkoviinit | Roseeviinit | Kuohuviinit | Portviinit  
 Viini   KokoHintaArvio
Conde de monsul tawny0.7515.9910
Graham's late bottled vintage port 20080.052.99
Churchill's reserve port0.207.89
Ferreira late bottled vintage 20080.3810.49
Taylor's late bottled vintage port 20080.3810.98
Taylor's chip dry white0.7516.57
Niepoort ruby0.7516.90
Old invalid0.7516.99
Krohn lágrima0.7517.72
Dow's nirvana reserve port0.5017.99
Dow's trademark finest reserve port0.7519.99
Burmester 20 years old tawny0.3820.30
Graham's quinta dos malvedos vintage port 20020.3820.69
Graham's natura reserve port0.7520.90
Graham's late bottled vintage port 20080.7521.50
Fonseca crusted port0.7524.30
Smith woodhouse late bottled vintage port 20020.7526.00
Graham's crusted port0.7526.30
Sandeman vintage porto 19940.3827.20
Taylor's 10 year old tawny port0.7527.90
Dow's colheita single harvest tawny port 20020.7529.90
Dow's colheita single harvest tawny porto 19820.7560.70
Graham's vintage port 20110.7595.10
Graham's vintage port 20000.7599.00
Kopke 30 years old port0.7599.90
Porto krohn colheita 19610.75159.40
Quinta do noval vintage port 20000.75172.20
Taylor's vintage port 19970.75185.90
Fonseca vintage port 19970.75189.20

 

 
 
Grahams reserve ruby port natura
122010
Arvostelu: Pullo siis ostettu 2010. Makeahko niin kuin portviinin kuuluu olla (vaikka tässä ei kyllä mitään viinin asiantuntijoita olla). Marjainen ja jälkimaku pehmeä. Alkoholi ei puske läpi. Sopii hyvin juustojen kanssa ja jälkiruuan kanssa. Seurusteuviiniksi suosittelen enemmän hedelmaistä (oma mielipide varmasti) Taylor\'s 10 years old.
Nimimerkki: Perho  11/2010
 
Conde de monsul tawny
102010
Arvostelu: Kyllä sitä janoonsa juo.
Nimimerkki: Kihahtaakin  03/2010